[zakończone] Ante Nord
Cytat:FNI - Front Niezależności Islandii: Założona w 1937 przez Sławomira Koska. Zrzesza ludzi pragnących większej autonomii Islandii. FNI nie reprezentuje ani prawicy, ani lewicy ich jedynym celem jest autonomia lub niepodległość. W samej partii są trzy obozy:
Autonomiczny, który chce dążyć do autonomii na wzór Śląska;
Niepodległościowy, pragnący pełnej niezależności państwowej. Postuluje także zrównania praw autochtonów z Polakami i utworzenia Narodu Islandzkiego.
Monarchistyczny, postulujący pełną niepodległość oraz obranie monarchii za ustrój państwowy. Rola Parlamentu miałaby byćtaka jak w Wlk. Brytanii, a sam Król obierany dożywotnio w wyniku elekcji w Parlamencie. Kandydat na Króla/Królową musiałby być niezależny politycznie.

Kosek jest Polakiem. Pochodzi z Kujaw, a na Islandię trafił w wyniku zatargu z sąsiadami i lokalna władza ( jest niewinny, nic mu nie udowodniono, ale prezentował styl niewygodny dla lokalnych władz szczebla samorządowego). Po przybyciu na Islandię pracował tu i tam, aż w końcu założył FNI.

W związku z napiętą sytuacją międzynarodową Obóz Niepodległościowy zdobywa coraz większe poparcie wewnątrz partii.? Co ciekawe wszystkie ugrupowania upatrują Koska jako przywódcę partii i nie są skore do zmiany na tym stanowisku.
FNI nie posiada jednolitych planów polityki zagranicznej.
Odpowiedz
Cytat:Antyimperialistyczny Front Rewolucyjny jest partią powstałą w 1934 roku w Islandii, założoną przez Gunara Ejvaldsona. Gunar urodził się w Nowej Zelandii, jednak jego rodzice pochodzili z Islandii. Studiował socjologię, psychologię i politologię na uniwersytecie w Auckland, po czym postanowił wrócić na wyspę swoich przodków i rozpoczął działalność polityczną zakładając AFR, partię której rdzeń stanowili członkowie islandzkiej diaspory z Nowej Zelandii, Australii, Kanady, USA i innych krajów, powracającej na początku lat 30-stych na wyspę. W partii jest też jednak duży udział Żydów i przedstawicieli innych narodowości, w tym nawet Polaków (choć nielicznych). Podstawą programową tej partii jest radykalny antyimperializm, antykolonializm, antyglobalizm, federalizm, świeckość państwa i wolność obywatelska. Partia nawołuje do zniesienia wielkich Imperiów kolonialnych, takich jak Wielka Brytania, Francjia oraz ZSRR, niepodległości europejskich zamorskich kolonii, oraz utworzenia federacji w miejscach państw narodowych. Są zwolennikami pełnej niepodległości Islandii. AFR uważa również, że podstawą wolnego państwa jest pełne jego zeświecczenie i zlaicyzowanie. W swych hasłach często nawiązują do rewolucji amerykańskiej i francuskiej. Nie zwalczają obcej imigracji, uważając że w kraju jest miejsce dla każdego, nawołują jednak do jej asymilacji z miejscowymi i utworzenia nowego narodu Islandzkiego. Wierzą w równość i wolność obywateli. Partia ta nieoficjalnie otrzymuje finansowanie od Islandzkiej diaspory. W kwestii gospodarczej, większość członków AFR jest zwolennikami keynesizmu, jednak niewielka grupa popiera szkołę austriacką. Na łonie partii funkcjonuje obóz syjonistyczny, pełni on jednak niszową rolę w partii. Od Front Niezależności Islandii różni ich dużo większy nacisk na pełną niepodległość, niż na autonomię, i większy radykalizm oraz lewicowe zacięcie objawiające się głównie w wykorzystywaniu populistycznych haseł o wydźwięku wolnościowym i socjalistycznym.
Odpowiedz
@Ted: teraz chyba wszystko ok, przyklepuję.
@Kwiatek: bardzo ładnie, przyklepuję.
@ers: taka partia wydaje mi się już zbyt rozbita, by elektorat wiedział, o co tak naprawdę tym ludziom chodzi.
@bodek:
Cytat:jest najliczniej reprezentowaną rdzennie islandzką frakcją w parlamencie

Ha ha. Nie.

Cytat:To powstałe w 1916 roku ugrupowanie utrzymuje ponad 3/4 całkowitych głosów koalicji.

Jw. Gdy zważę elektoraty może się równie dobrze okazać, że dysponujesz... Jednym głosem Tongue

Poza tym, koalicyjność twojego ugrupowania nie będzie miała żadnego przełożenia na mechanikę.
Odpowiedz
Islandzka Partia Demokratyczna to prawie to samo co moja :/


Cytat:Gospodarczo opowiada się za silną ingerencją państwa w rynek, lecz dopuszcza własność prywatną.

Czyli keynesizm. Tak jak u mnie.


Cytat:artia głosi poglądy równości, wolności i sekularyzacji państwa od kościoła.

Identycznie jak u mnie.


Cytat:ISD jest za całkowitą niepodległością Islandii i utworzenia tutaj przystani dla wszystkich wolnych ludzi którzy chcą znaleźć swoje miejsce i pracować dla narodu... narodu Islandzkiego czyli wszystkich narodowości mieszkających na wyspie

W 100% tak samo jak w AFR.


PS1: Coś czuję, że albo zrobimy koalicję, albo będziemy się ze sobą bić, o w zasadzie ten sam elektorat.

PS2: Coraz bardziej kusi mnie o pójście w innym kierunku i zrobienie np. tych neopogan, bo za chwilę będzie 5 partii o zbieżnym w 90% ze mną programie, i wtedy to już na pewno za dużo nie ugram.... i co najgorsze będę mainstreamowy Sad








Odpowiedz
Cytat:Islandzka Partia Demokratyczna to prawie to samo co moja :/

Wg. mnie nie do końca, ale jeśli robi ci się ciasno to dopóki nie wystartowaliśmy możesz dowolnie zmieniać swoją propozycję.
Odpowiedz
No, moja jest trochę bardziej radykalna i nie ma wewnątrz obozu komunistycznego (zamiast tego ma syjonistów), a tak to wszystko w zasadzie jest takie samo.?
Odpowiedz
@czerw

Cytat:rdzennie islandzką

robi dużą różnicę, wiem, że uwzględniając tylko elektorat mam zero dwa poparcia :/
JE Ernest Józef hr. von Frankenberg
prezes Narodowego Banku Polskiego (1936-1940)
minister spraw zagranicznych RP (1940-)
III wiceprezes Urzędu Planowania Gospodarczego (1940-)
dyrektor ds. operacji finansowych Urzędu Planowania Gospodarczego (1940-)
Odpowiedz
W opisie gry jest podana ordynacja, ale bez określenia liczby okręgów. W efekcie nie wiem, czy ta ordynacja ma charakter bardziej proporcjonalny (duże okręgi), czy też bardziej preferencyjny (małe okręgi).
Odpowiedz
@bodek: jeśli nawet będziemy trzymać się dosłownego znaczenia "rdzenna", czyli założona przez Islandczyków z Islandii i na Islandii, to nie ma gwarancji że ktoś jeszcze takiej partii nie zgłosi. Dlatego nie mogę przyklepać twojego opisu i tym samym zadekretować, że twoja partia będzie bezwzględnie miała najliczniejszą reprezentację parlamentarną.

@Wisznu: sam jeszcze tego nie wiem, bo będę tworzył system tak, by każda partia miała reprezentację parlamentarną a nie dostosowywał wasze partie do systemu. Według obecnych przymiarek największy okręg będzie miał 14 mandatów do obsadzenia, najmniejszy 4. A w zasadzie po co ci to?
Odpowiedz
Przy małych okręgach trudno mieć bardzo szeroki wachlarz kandydatów szczególnie przy tym systemie wyborczym, więc się zastanawiam, czy przy obecnej scenie w grze jednak się jakoś nie przesunąć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości