Kanciapa: historie nieprawdziwe
[OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Archiwum Kanciapy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Późny okres wczesnokanciapowy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-169.html)
+---- Dział: 7. Czerwonego Ante 9 (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-138.html)
+----- Dział: Organy i instytucje państwowe (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-148.html)
+------ Dział: Obrady Rządu Jedności (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-149.html)
+------ Wątek: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych (/thread-611.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Szmer - 24.03.2016

Z Brazylii chcielibyśmy przede wszystkim importować żywność i ropę, ewentualnie kauczuk - w niewielkich ilościach, dla których widziałbym u nas zainteresowanie. Z WlkB myślę, że głównie produkcję - to znaczy broń.


RE: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych - pajęczyca - 24.03.2016

Zrób taką ładną propozycję w [quote} jak ze Szwedami Smile


RE: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Szmer - 24.03.2016

Oj, wolałbym żebyśmy to rozegrali na ogólniejszym poziomie z Czerwonym, to tylko traktaty handlowe Tongue


RE: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych - pajęczyca - 24.03.2016

No ale i tak będzie trzeba te traktaty spisać (chyba?). Jeśli nie to nie będę Cię kłopotał.
Czerwuś?


RE: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Czerwony - 24.03.2016

Spisanie może przybrać formę wyliczenia ustaleń w punktach, językiem niefachowym.


RE: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych - pajęczyca - 29.03.2016

http://kanciapa.pbf.net.pl/thread-619-post-7529.html#pid7529

Tak abstrachując, ogółem zastanawiałem się nad tym jaką dla nas rolę powinno grać Imperium Osmańskie. Początkowo myślałem o tym czy jest jakaś szansa na wciągnięcie IO do wojny po stronie UH ale jak słusznie gdzieś zauważył Czerwony, że nasze możliwości są mocno ograniczone ale zapomniałem chyba o najważniejszych dwóch rzeczach:

1) Wielka Brytania na pewno pracuje nad tym od dawna. Co prawda Morze Śródziemne jest kontrolowane przez UH, ale zawsze się przyda jakieś odciążenie. No i na pewno poszły by z tym kredyty i kontrakty na co UK pewnie liczy.
2) Pytanie czy jesteśmy gotowi na ewentualną przegraną IO, upadek sułtanatu i co jest bardziej niż pewne - w konsekwencji przejęcie władzy przez pro-francuskich Młodych Turków. Pewnie nie wypowiedzieli by nam od razu wojny ale na pewno nie ułatwialiby sytuacji. No i w najczarniejszym scenariuszu jednak kiedyś mogą nam tę wojnę wypowiedzieć.


Jeśli dotychczas UK nie udało się przekonać IO do wzięcia udziału w wojnie to być może nie chcą się mieszać i narażać Francji albo czekają na lepszy moment. Równie dobrze mogą odrzucić nasze prośby co do ewakuacji. Ale można spróbować.

Wstępnie Czerwony łącz z Dolmabahçe.


RE: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Ogar - 29.03.2016

Ja z A6 pamiętam, że Francuzi pracowali nad stronnictwem "Młodych Tatarów", co nam dużo bardziej psułoby szyki.


RE: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Czerwony - 29.03.2016

Cytat:Wstępnie Czerwony łącz z Dolmabahçe.

Salamalejkum!

https://www.youtube.com/watch?v=vsQrKZcYtqg


RE: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych - pajęczyca - 30.03.2016

Czerwony, łącz z Rzymem i Londynem.
Nagłe sprawy nie będę się fatygował, proszę o rozmowę przez jakichś emisariuszy czy coś.


RE: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Czerwony - 30.03.2016

Ambasadorzy czekają w ministerialnym holu.