Kanciapa: historie nieprawdziwe
Pytanka do światka gierki - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Archiwum Kanciapy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Późny okres wczesnokanciapowy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-169.html)
+---- Dział: 7. Czerwonego Ante 9 (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-138.html)
+----- Dział: O grze (organizacja i info) (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-139.html)
+------ Dział: Scenariusz (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-140.html)
+------ Wątek: Pytanka do światka gierki (/thread-602.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Pytanka do światka gierki - Czerwony - 26.03.2016

(25.03.2016, 23:09)Saint/Pisces Aphrodite napisał(a): 1. Chciałbym umieścić na stanowisku wicemarszałka kogoś poważnego i dość wiekowego. Mogę uznać że kardynał Ksawery Delfin Branicki jest senatorem?

On zdaje się miał już w grze jakąś historię?

Cytat:Czy małżeństwa muzułmańskie są uznawane przez prawo?

Tak, ale obowiązuje zakaz poligamii.


RE: Pytanka do światka gierki - Saint/Pisces Aphrodite - 27.03.2016

(26.03.2016, 20:17)Czerwony napisał(a): On zdaje się miał już w grze jakąś historię?
Czy ja wiem? To była gra w którą najmniej grałem. Poza wysunięciem pomysłu Burbonów na tronie i przepchnięciem idei pseudosukcesyjności tronu w postaci pomysłu zrobienia z Tvara regenta, kilku potępień socjalistów, oraz tego co wpisałem w życiorys jego i Sasuke (szczególnie w tajnych dopiskach), to nic szczególnego nie ma.


RE: Pytanka do światka gierki - Czerwony - 27.03.2016

Tajne dopiski są dla nas niewiążące. W ogóle postacie z A6+ nas tu nie wiążą, to alternatywna czasoprzestrzeń.

Jego Ekscelencja mógłby być senatorem, ale z taką kartą wyobrażam sobie, że raczej we frakcji sarmackiej...


RE: Pytanka do światka gierki - Saint/Pisces Aphrodite - 27.03.2016

Ale oficjalnie był we frakcji sprzedajnej, więc mógł być kupiony, no i był masonem.

Ewentualnie mógłbym uznać, że w frakcji rojalistycznej w Senacie niemilitarystycznej jest obecny admirał marynarki wojennej, lub Gabriel Narutowicz?


RE: Pytanka do światka gierki - Czerwony - 27.03.2016

Naruto jest w TRP a admirał jeśli już w którejś frakcji ma być, to właśnie w militarystycznej. Mógłbyś go tam w drodze wyjątku kontrolować.


RE: Pytanka do światka gierki - Saint/Pisces Aphrodite - 27.03.2016

To mogę go zgłosić na wicemarszałka i w ramach wyjątku kontrolować?

PS: Uznałem, że marynarka może być lekko odseparowana od reszty wojska pod względem ideowym i częściowo skłaniać się do rojalistycznych, rojalistów, ale może też być wyjątek, tak samo jak Kardynał. Bylebym mógł zgłosić tam kogoś z jakimś dorobkiem i dość znaczącego, a nie jakiegoś człowieka bez znaczenia.


RE: Pytanka do światka gierki - Czerwony - 27.03.2016

Cytat:To mogę go zgłosić na wicemarszałka i w ramach wyjątku kontrolować?

Tak, proszę.


RE: Pytanka do światka gierki - Czerwony - 27.03.2016

Wróć. Zmieniłem zdanie. Obecny admirał ma zbyt wiele obowiązków, by senatorzyć i jeszcze wicemarszałkować. Wymyśl proszę postać byłego admirała, jeśli nalegasz na taki życiorys.


RE: Pytanka do światka gierki - Saint/Pisces Aphrodite - 27.03.2016

Jeden z nich mógłby żyć i być obecnie admirałem w stanie spoczynku ze względu na chorobę (np. podagrę)?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Anatolij_Kononow
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Romanow_(1866%E2%80%931933)

Choć wolałbym cudownie wydłużyć życie niż mnożyć nieszczęścia i wtedy prosiłbym raczej o tego:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jewgienij_Aleksiejew_(admira%C5%82)


RE: Pytanka do światka gierki - Czerwony - 28.03.2016

Anatol Kononow może być. I nie trzeba mu mnożyć nieszczęść, jest już stary. Możemy nawet uznać, że jest rojalistą.