Kanciapa: historie nieprawdziwe
Pytanka do światka gierki - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Archiwum Kanciapy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Późny okres wczesnokanciapowy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-169.html)
+---- Dział: 7. Czerwonego Ante 9 (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-138.html)
+----- Dział: O grze (organizacja i info) (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-139.html)
+------ Dział: Scenariusz (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-140.html)
+------ Wątek: Pytanka do światka gierki (/thread-602.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Pytanka do światka gierki - Czerwony - 25.03.2016

Poziome pasy czerwony-biały-czerwony w stosunku 1:1:1. Jak dotrę do domu, to wrzucę.


RE: Pytanka do światka gierki - Ogar - 25.03.2016

Czy w RTN mamy księgi wieczyste i notariat, czy nadal operujemy na nadaniu ziemskim przez Iwana Groźnego? Smile


RE: Pytanka do światka gierki - pajęczyca - 25.03.2016

To ja też mam pytanka:

1. Nie rozumiem koncepcji posłów mniejszości. Przecież wielu Litwinów czy Moskali jest członkami konkretnych partii politycznych. W czym przejawia się różnica między nimi? Posłowie mniejszości po prostu tylko reprezentują mniejszości, bez jakiegoś ideologicznego tła czy też mają jakieś poglądy. Np. u Żydów jest i odpowiednik Bundu i odpowiednik Agudy czy wszyscy to po prostu działacze kulturowi i takie tam?
2. Czy jeśli Sejm będzie w Wilnie jakiś czas to czy pojawią się może jacyś (kilkoro) brakujący posłowie/senatorzy?


RE: Pytanka do światka gierki - Czerwony - 25.03.2016

Ogar: mamy.
Pająk: 1. to wynalazek Szmera jeszcze z A6. Stwierdziłem, że ich wywalenie byłoby zbyt dużą ingerencją w układ sił.
2. tak.


RE: Pytanka do światka gierki - Saint/Pisces Aphrodite - 25.03.2016

1. Chciałbym umieścić na stanowisku wicemarszałka kogoś poważnego i dość wiekowego. Mogę uznać że kardynał Ksawery Delfin Branicki jest senatorem?


RE: Pytanka do światka gierki - UłanoHusarz - 25.03.2016

Kto z militarystów mógłby być w Izbie Poselskiej/Senacie? (Chodzi o postaci historyczne...)


RE: Pytanka do światka gierki - pajęczyca - 25.03.2016

Ja bym szukał jakichś Polaków którzy służyli w naszym uniwersum w armii carskiej albo Cesarsko-Królewskiej, ew. Rosjan.


RE: Pytanka do światka gierki - Saint/Pisces Aphrodite - 25.03.2016

"Kto z militarystów mógłby być w Izbie Poselskiej/Senacie? (Chodzi o postaci historyczne...)"

Ja bym wybrał Admirała Marynarki Wojennej o ile ktoś się zgodzi, że on jest senatorem.


RE: Pytanka do światka gierki - Szmer - 25.03.2016

Proponuję poszukać w składzie sejmu z Ante 6. Gracze pisali rozpiski z nazwiskami, jeśli pamięć służy.


RE: Pytanka do światka gierki - Saint/Pisces Aphrodite - 25.03.2016

Militaryści nie mają spersonalizowanych postaci w składzie Senatu. A kim jest Admirał widać w temacie wojskowym.

Drugie pytanie. Czy małżeństwa muzułmańskie są uznawane przez prawo?