Kanciapa: historie nieprawdziwe
[zakończona] Ante 9 - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Kanciapa (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Obszar startowy gier (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: [zakończona] Ante 9 (/thread-586.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: [otwarte] Ante 9 - Szmer - 27.02.2016

[Obrazek: 640px-Menzhinsky_V_1921-1.jpg]
To proszę o akceptację koncepcji postaci. Zwać się będzie Ignacy Błędowski. Bio powstanie.

Cytat:Kajetan Piesiewicz
See what you did there :>


RE: [otwarte] Ante 9 - Czerwony - 27.02.2016

Koncepcja Wisznu mi odpowiada, więc z racji pierwszeństwa obejmuje on krzesło socjalisty.

Sorry Szmer. Może pójdziesz w kierunku tego wojskowca-imperialisty-totalisty :>


RE: [otwarte] Ante 9 - Szmer - 27.02.2016

Lol. Ale on napisał Tatarstan zamiast Tatarszczyzna.

W takim razie namyślę się jeszcze. Może dołączę do któregoś z obozów jak się wszystkie zapełnią? :>


RE: [otwarte] Ante 9 - Czerwony - 27.02.2016

Tatarstan pojawiał się w lore Ante 6 jako nazwa wolna od przemocy symbolicznej Tongue


RE: [otwarte] Ante 9 - Saint/Pisces Aphrodite - 27.02.2016

http://gringo.home.pl/ante6/showthread.php?tid=2285&pid=38397#pid38397

Ogar pisał o Tatarstanie.


RE: [otwarte] Ante 9 - UłanoHusarz - 27.02.2016

Myślicie że oficer wywiadu miałby prawo bytności w RJN?


RE: [otwarte] Ante 9 - Szmer - 27.02.2016

Ech.

Iwan (Jan) Hłowanko-Hłowankowski (ur. 1880) - najmłodszy syn ukraińskiego chłoporobotnika pracującego w wielkim przemyśle we wschodniej Koronie (gdzie było uwłaszczenie). Skończył raptem cztery klasy szkoły powszechnej, ale dokształcał się w świetlicach dobroczynności, gdzie czytał gazety i książki. Mając 15 lat, Iwan uciekł do WKM, gdzie krążył między Powołżem, Tatarszczyzną i Syberią, budując z paru groszy fortunę na handlu. (Modelowy przykład tego, co w EUA nazywa się Le rêve américain, a w alternatywnej rzeczywistości American Dream). Od 1912 roku zaczął rozszerzać działalność, wykupując zakłady przemysłowe na Uralu, Ukrainie i w Małopolsce. Nieco wcześniej zaczął sympatyzować ze środowiskami republikańskimi, choć oficjalnie zapisał się do Towarzystwa Republikańskiego Polskiego dopiero w 1923 roku. Milioner średniej klasy, jak na RTN. Przyjął drugi człon nazwiska, żeby brzmiało poważniej na salonach. Burżuazyjny liberał.


RE: [otwarte] Ante 9 - Saint/Pisces Aphrodite - 27.02.2016

Co to za rządy nieuków. Moja postać nigdy nie była w szkole, twoja tylko cztery lata. Brakuje jeszcze tylko niepiśmiennego w tym gronie.


RE: [otwarte] Ante 9 - Szmer - 27.02.2016

Moja postać ma po prostu syndrom samouka i dyletanta. To nie takie rzadkie dla XIX wieku Tongue


RE: [otwarte] Ante 9 - Saint/Pisces Aphrodite - 27.02.2016

Liczyłem, że przynajmniej liberał będzie człowiekiem wykształconym z klasą, a zaraz wyjdzie, że najlepsze wykształcenie ma wojskowy. Będzie nami gardził. Sad