Kanciapa: historie nieprawdziwe
[zakończona] Ante 9 - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Kanciapa (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Obszar startowy gier (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: [zakończona] Ante 9 (/thread-586.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: [otwarte] Ante 9 - Saint/Pisces Aphrodite - 09.03.2016

Ale on ma być w rządzie bez realizacji swoich celów. No chyba że mówimy o kimś kogo celem jest bycie w rządzie.


RE: [otwarte] Ante 9 - Czerwony - 09.03.2016

Cytat:Nie ma wpływu na wynik wojny.

Ma. RTN bez rewolucji na tyłach może odeprzeć inwazję. SDLPP dzięki wejściu do rządu przetrwa. Mniejsze zło. Konserwatyści wchodząc do rządu musieli zaakceptować króla-masona ;>

Cytat:Ale on ma być w rządzie bez realizacji swoich celów.

Sądziłem w swejj naiwności, że przetrwanie jest celem nadrzędnym Tongue


RE: [otwarte] Ante 9 - Saint/Pisces Aphrodite - 09.03.2016

Gdy proponowano mi wejście do rządu powiedziano, że jak nie wejdę, to mnie zabiją?


RE: [otwarte] Ante 9 - Czerwony - 09.03.2016

(09.03.2016, 13:37)Czerwony napisał(a): Masz świadomość, że jedyne dwie alternatywy to układy z RTN albo układy z ententą.
Masz też pewność, że układy z ententą będą patykiem na wodzie pisane i prędzej niż później ententa się za was weźmie.

Czy w tej sytuacji rezygnujesz z jedynego wyjścia które pozwala twojemu obozowi przetrwać, bo nie dostaniesz koncesji jakich oczekujesz natychmiast?



RE: [otwarte] Ante 9 - Saint/Pisces Aphrodite - 09.03.2016

Powtarzam. Nie oczekiwałem niczego NATYCHMIAST. Nie widzę również sensu takiej alternatywy. Sam jej do dziś dnie nie przedstawiałeś. Dodatkowo brak realizacji jakichkolwiek celów, to kapitulacja. Jeśli już kapitulować to lepiej godnie np. wyjeżdżając do Chin, albo zamykając się we własnym domu.


RE: [otwarte] Ante 9 - Szmer - 09.03.2016

Ale przecież rozumowanie zwolenników układu z ententą było sensowne. Dla Francji było bez sensu angażowanie się jeszcze w wojnę z ZRL, kiedy miała z 10 innych frontów w Europie. Celem inwazji na RTN (o której było wiadomo, że się militarnie rozpadnie jak kopnąć) było dobranie się do Szwecji.

Można się było domyślić, że z kolei ententa nie będzie przeszkadzać pogrobowcom RTN w walce z rewolucją, ale znowu z hetmanem póki co czerwoni sobie radzili. ZRL mogło się rozszerzać i umacniać bez żadnych ukladów z ancien regimem, i myśleć w odpowiedniej chwili o odwróceniu sojuszy.

Kapitulacja przed wulfem to nie jest fajna alternatywa. Dlatego mówiłem o MSW ALBO o faktycznej niezależności ZRL. To znaczy zawieszenie broni, jakieś dostawy i posiłki, wysłanie przedstawiciela do rządu, ale bez poddania się królowi.


RE: [otwarte] Ante 9 - Czerwony - 09.03.2016

Cytat:Ale przecież rozumowanie zwolenników układu z ententą było sensowne.

Rzeczywistość growa pokazała, że nie było.


RE: [otwarte] Ante 9 - Szmer - 09.03.2016

Ale ja się nie zgadzam z wprowadzaniem prekognicji Tongue Ingame zadecydowało o tym wiele nieprzewidzianych wypadków (np. utrzymanie się księstewka AmaD-a), plus często względy offgame'owe.


RE: [otwarte] Ante 9 - Czerwony - 09.03.2016

Powtórzę, że skoro ja się tego domyślałem gdy Dalewin jeszcze negocjował ten śmieszny traktat, to nie trzeba do tego zdolności proroczych tylko założenia, że domyślali się tego także przedstawiciele innych niż leninowsko-marksistowski nurtów SDLPP. To założenie stanowi podstawę scenariusza i jego eliminacja oznacza wydarzenia idące torem A6 :>


RE: [otwarte] Ante 9 - Saint/Pisces Aphrodite - 09.03.2016

Ale nie widzę w twoim pierwszym poście nic na temat tego że socjalista nie dostał:
1. MSW;
lub
2. zabezpieczenia ZRL;
lub
3. Gwarancji króla że doprowadzi do wcześniej wynegocjowanej z nim zmiany konstytucji.

Nie ma tam nic, że mamy do czynienia z frajerem który za darmo skapitulował i niczego z tego nie ma jego elektorat.