Kanciapa: historie nieprawdziwe
Bracia Trąpczyńscy - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Archiwum Kanciapy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Późny okres wczesnokanciapowy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-169.html)
+---- Dział: 6. Rekonkwista (1989) (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-119.html)
+----- Dział: Karty postaci (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-120.html)
+----- Wątek: Bracia Trąpczyńscy (/thread-556.html)



Bracia Trąpczyńscy - Not - 05.11.2015

Cytat:
[Obrazek: 250194.1.jpg]

Władysław Trąpczyński - [SW okręg śląski]
+ sprawność fizyczna
+ tajne akcje
- gry parlamentarne
- medialność

Lucjan Trąpczyński - [KOP delegat skrajnej prawicy]
+ prawo i ideologia
+ medialność
- tajne akcje
- kultura i wykształcenie


Władysław i Lucjan Trąpczyńscy - urodzeni 3 grudnia 1949 roku we Katowicach, bliźniacy, synowie Władysława Trąmpczyńskiego, działacza Stowarzyszenia PAX, dziennikarza w "Odgłosach" i "Słowie Powszechnym", byłego przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia PAX w Skierniewicach (zmarł w 1979 roku w niejasnych okolicznościach). Władysław i Lucjan wybrali (pod naciskiem ojca) wybrali karierę wojskową.

Władysław - od 1969 roku w Wojsku Polskim, jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Inżynieryjnych. W 1973 został dowódcą plutonu, a w 1975 dowódcą kompanii saperów 32 pułku zmechanizowanego. Szefem saperów w tym samym 32 pułku zmechanizowanym w 8 Dywizji Zmechanizowanej został w 1978. Lucjan - w latach 1969–1972 był podchorążym Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, a w latach 1975–1978 słuchaczem Akademii Sztabu Generalnego im. gen. broni Karola Świerczewskiego. Ukończył także specjalistyczne kursy, ale najgorzej znosił karierę wojskowego. W wojsku nigdy nie mieli lekko, gdyż w kartotece obu określano jako "element niebezpieczny". Wielokrotnie, mimo interwencji różnego szczebla, zabraniano im powrotu na święta i wzywano do wyparcia się wiary.

Lucjan i Władysław faktycznie od zawsze byli wychowani w duchu narodowo-katolickim, ale nie mogli się pogodzić z sowiecką niewolą. Gdy zmarł ich ojciec (równolegle w tym samym czasie zmarł Bolesław Piasecki) nie wierzyli, że to przypadkowa śmierć, co chcieli im wmówić lekarze. Gdy dowódcy Lucjana nie zgodzili się wydać przepustkę na czas wizyty Ojca Świętego w Polsce, zdezerterował. W przebraniu wraz z grupą przyjaciół witał papieża Jana Pawła II w Warszawie, Częstochowie i Krakowie podczas pierwszej pielgrzymki do Polski biało-czerwonym transparentem z napisem „Wiara i Niepodległość”. W 1980 związał się od drugiego numeru z wydawanym we Wrocławiu i Katowicach drugoobiegowym periodykiem „Narodowy Biuletyn Śląski”. A w 1981 oficjalnie dołączył do Solidarności Walczącej, gdzie jako gorący zwolennik ogólnonarodowego powstania przyczynił się bezpośrednio do wybuchu rewolty łudzkiej przeciwko władzy komunistycznej.

Władysław do brata Lucjana dołącza w 1981 po interwencji Układu Warszawskiego w Polsce. Zbiega do Katowic gdzie organizuje wspólnie z przyjaciółmi brata sprawnie działająca komórkę „Wiara i Niepodległość” przeciwko wojskom najeźdźców, która potem dołącza do ogólnopolskiej organizacji Solidarności Walczącej pod wpływem brata. Bracia prowadzą świetnie zorganizowaną kampanie propagandową drugiego obiegu. W drukowanych materialach przedstawiaja kazania Ojca Swiętego, nawolują do walki przeciwko piątym zaborom a także organizują nabożeństwa we współpracy z duchownymim gdzie kolportowane są materiały.



RE: Bracia Trąpczyńscy - Szmer - 05.11.2015

Przyjęty. Bawcie się bezpiecznie, chłopcy.

Dobrze że poruszasz motyw Jana Pawła, którego tu powinno więcej fruwać na lewo i prawo.


RE: Bracia Trąpczyńscy - Not - 05.11.2015

No ok

Bo w pierwotnej wersji mieli to być cudownie odnalezieni niepokalanie poczeci przez Wojtyłe synowie, ale rozumiem, że taka akcja nie przejdzie. Aczkolwiek się pytam czy przejdzie.


RE: Bracia Trąpczyńscy - Szmer - 05.11.2015

To może być miejska legenda :>