Kanciapa: historie nieprawdziwe
[zawieszona] Wielowódstwo - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Kanciapa (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Obszar startowy gier (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: [zawieszona] Wielowódstwo (/thread-5.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Odp: [otwarte] Wielowódstwo - Szmer - 03.04.2014

O przepraszam, ja zadałem dwa pytania, pierwsze:
Cytat:\"rewolucjonista\" to pojęcie szerokie, tak? Obejmujące komunistów, anarchistów, demokratów i nacjonalistów?
I drugie nie jako pytanie, ale zawiera pewną wątpliwość:
Cytat:Po namyśle mógłbym grać, o ile rozgrywka byłaby lajtowa i mógłbym mieć prywatną armię do szerzenia chaosu i zniszczenia.
Chcę otrzymać odpowiedzi i potem mogę się ewentualnie zgłosić.

Aha, trzecie pytanie -- od początku się zastanawiam -- czy pisownia nazwy tematu jest zamierzona?? Tongue


Odp: [otwarte] Wielowódstwo - Ruski - 03.04.2014

Jak coś to wstępnie chciałbym kijowskie lub mińskie (czy w mińskim mieszkają wszyscy Białorusini? (jak pamiętam było ich 20))


Odp: [otwarte] Wielowódstwo - PYRALGINA - 03.04.2014

Odpowiedzi na pytania:
1. rewolucjonista to tutaj człowiek, który odnosi się pozytywnie do zamieszek, manifestacji, działalności wywrotowej wymierzonej w władze Rzeczypospolitej.

Dałem dość prosty podział wojewodów na socjalistów i narodowców. Są to jednak pojęcia bardzo szerokie. Nie ma jeszcze podziały na socjaldemokratów i komunistów, ale ruch ten jest dość pluralistyczny, a i anarchistę mogę w ten miejscu zaakceptować podobnie jak i syndykalistę. Drugi target "narodowca" obejmuje osoby, które w jakimś stopniu chciałyby widzieć w miejsce Rzeczypospolitej państwo narodowe i mogą być to osoby bardziej ukierunkowane w stronę demokracji, lub liberalizmu, oraz jak ktoś bardzo chce szowinizmu i jakiejś wizji wodza. Jestem możliwie otwarty na propozycje. W modelu klasycznym mamy rewolucjonistę będącego socjalistą i rewolucjonistę chcącego stworzyć demoliberalną Republikę Polską.

2. Każdy wojewoda i większy magnat ma prywatną armię. Dodatkowo stacjonują tutaj jakieś osierocone jednostki? armii rosyjskiej. Dużo jest również najemników. Więc mógłbyś siać chaos i zniszczenie.

3. Pisownia jest zamierzona.


Odp: [otwarte] Wielowódstwo - Szmer - 03.04.2014

To ja chciałbym wojewodę ruskiego (najchętniej -- to daję jako zgłoszenie), ewentualnie wołyńskiego lub sandomierskiego.

Jeśli nie będzie chętnych na rewolucjonistów (czego się obawiam), mogę się też bawić w jakąś socjalistyczną/narodową partyzantkę Tongue


Odp: [otwarte] Wielowódstwo - PYRALGINA - 03.04.2014

Aktualnie mamy

Ruskiego na szóstce;
Pająka na piątce (był pierwszy Szmerze);
Szmera na dwójce.

Jeszcze z dwie osoby i można byłoby grać.


Odp: [otwarte] Wielowódstwo - pajęczyca - 03.04.2014

Mogę szmerowi oddać wojewode kresowego w zamian za krakowskiego.


Odp: [otwarte] Wielowódstwo - Szmer - 03.04.2014

Ja chętnie pójdę na taką wymianę (tzn. schodząc z sandomierskiego) Wink


Odp: [otwarte] Wielowódstwo - ers - 03.04.2014

Jeżeli można wybrać rewolucjoniste narodowego poza sandomierszczyzną, to zgłaszam się na takowego w woj. Inowroclawskim lub brzesko-kujawskim. Jeżeli nie będzie można prosiłbym o kontrolę nad obydwoma (wyrównanie terytorialne względem reszty graczy i zjednoczenie kujaw). Jeżeli się nie da to umieści mnie tam gdzie przewidziales rewolucjoniste narodowego polskiego.


Odp: [otwarte] Wielowódstwo - PYRALGINA - 03.04.2014

Jeśli pająk wybrał Kraków to najlepiej by było gdybyś był z jego województwa.


Odp: [otwarte] Wielowódstwo - UłanoHusarz - 03.04.2014

Ja biorę rewolucjonistę narodowego polskiego. Jak rozumiem, on też bierze województwo, więc prosiłbym o Pomorskie.