Kanciapa: historie nieprawdziwe
[zakończona, reaktywowana później] Rekonkwista (1989) - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Kanciapa (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Obszar startowy gier (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: [zakończona, reaktywowana później] Rekonkwista (1989) (/thread-493.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: [otwarta] Rekonkwista (1989) - Ruski - 24.06.2015

Szmer i reszta, taki format mapy wam pasuje? Pixeloza dlatego, że chciałem żeby była łatwo edytowalna dla użytkowników Painta i wciąż zachowywała swój styl. Myślałem nad zrobieniem dla was paru wersji takiej mapy żeby się przydało do różnych gier.

[Obrazek: xQGWBFq.png]


RE: [otwarta] Rekonkwista (1989) - Szmer - 24.06.2015

Dla mnie może być. Poza tym dysponuję GIMP-em (który różne rzeczy potrafi), Painta nie ma na Linuksach Tongue

Co do startu gry, wystartujemy jak znajdę chwilę czasu żeby poustawiać fora i zdecydować się co do mechaniki typu fusy. Poza tym fajnie by było, gdyby ktoś jeszcze dołączył. Może pozwolę na jakąś przedgrę.


RE: [otwarta] Rekonkwista (1989) - UłanoHusarz - 24.06.2015

A co z bio postaci?

PS: Przyda się jakaś mechanika do zamachów, sabotaży itp., bo partyzantka raczej nie będzie się na początku angażować w otwartą walkę z okupantem.

Kolejny Edit: I mechanika do hajdukowania (Z mojego: Chowania się) partyzantów przed "Władzą" oraz przeczesywania lasów w ich poszukiwaniu, coś al'a obława raz na jakiś czas, aresztowania, itp. Jeszcze dorzućmy do tego struktury miejskie. Smile


RE: [otwarta] Rekonkwista (1989) - Szmer - 24.06.2015

(24.06.2015, 17:55)UłanoHusarz napisał(a): A co z bio postaci?
Zrobię forum do składania wniosków, może nawet dziś, żebyście mieli zajęcie Rolleyes

Cytat:PS: Przyda się jakaś mechanika do zamachów, sabotaży itp., bo partyzantka raczej nie będzie się na początku angażować w otwartą walkę z okupantem.
Tutaj nie widzę innej możliwości niż załatwianie wszystkiego na gębę. Ewentualnie można by wprowadzić jeden rzut k10 na sukces, z ustalaniem szans. Pomyślę.

edit: co do walk w lasach, załatwia to mechanika wojenna, co do reszty jak wyżej.


RE: [otwarta] Rekonkwista (1989) - Ojciec Ted - 24.06.2015

Joachim Linke - Okręg Słupski
Ernest Werner-Szawlewski - Narodowa-lewica, federalizm, panarchia.


RE: [otwarta] Rekonkwista (1989) - Czerwony - 24.06.2015

płk Zdzisław Kosztyła - okręg białostocki
Krzysztof Wojno - niekomunistyczna, zdrowa robociarska lewica


RE: [otwarta] Rekonkwista (1989) - Czerwony - 24.06.2015

(24.06.2015, 17:11)Ojciec Ted napisał(a): Bo te nurty ideologiczne same sobie zaprzeczają, a już na pewno monarchizm-komunizm

Korea Północna

Cytat:komunizm-faszyzm

nacbol, duginowcy


RE: [otwarta] Rekonkwista (1989) - Ojciec Ted - 24.06.2015

Narodowy Bolszewizm to połączenie komunizmu i nazizmu, a faszyzm to jednak trochę co innego jak nazizm. Przede wszystkim faszyzm zawsze miał silne oparcie w religii, zwłaszcza w kk albo jak w przypadku rumuńskiej żelaznej gwardii i greckich metaksistów, w prawosławiu. Dlatego faszyzmu nie da się połączyć z komunizmem w sensowny sposób.


RE: [otwarta] Rekonkwista (1989) - Czerwony - 24.06.2015

Są jakieś poważne opracowania które wskazują religię jako niezbędny pierwiastek faszyzmu? Jeśli nawet, to mamy przecież kult Stalina.


RE: [otwarta] Rekonkwista (1989) - Ojciec Ted - 24.06.2015

Ale kult Stalina to już nie jest religia, tak samo jak bycie gorącym fanem i wielbicielem Bon Jovi to też nie jest jeszcze religia. Chyba że ktoś faktycznie czci go jako Boga, ale przyznam że nie słyszałem o takich przypadkach Tongue