Kanciapa: historie nieprawdziwe
Zeromrale [ogon z bunkrów i mroku] - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Kanciapa (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Przed-rozmowy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Zeromrale [ogon z bunkrów i mroku] (/thread-438.html)

Strony: 1 2 3


RE: Pomysł na grę [lata 80., bunkry, wojna, mrok] - pajęczyca - 24.09.2014

Jeśli dobrze pamiętam sytuacja początkowa w PRL z Ante 0 to były starcia tych którym udało się przezimować atom w bunkrach pod Warszawą co sprowadzało się w zasadzie do konfliktu między Moczarem a Kliszko. Post-apo daje możliwość by zastąpić część działaczy postaciami graczy, oczywiście w ramach krzeseł. Sytuacja wewnętrzna w tym co pozostało PRL w sytuacji z Ante 0 nie wymaga szczegółowej wiedzy na temat ani PRL ani lat 60, więc nie rozumiem do końca o co Ci chodzi.


RE: Pomysł na grę [lata 80., bunkry, wojna, mrok] - Czerwony - 24.09.2014

A np. wiedza skąd się wywodzili i co mówili moczarowcy to wiedza szczegółowa czy ogólna? Tongue


RE: Pomysł na grę [lata 80., bunkry, wojna, mrok] - pajęczyca - 24.09.2014

Raczej ogólna, przecież takie rzeczy są na lekcjach historii/WOSu w liceum :x


RE: Pomysł na grę [lata 80., bunkry, wojna, mrok] - Czerwony - 24.09.2014

Zgadzam się z tobą, ale jestem pesymistą co do skuteczności tych lekcji.


RE: Pomysł na grę [lata 80., bunkry, wojna, mrok] - Czerwony - 25.09.2014

W ogóle to najbardziej bym chciał rezurekcji Ante 3N Sad Powsi, zostaw ten przereklamowany lajf i poświęć się dla sprawy politgierek.


RE: Pomysł na grę [lata 80., bunkry, wojna, mrok] - pajęczyca - 25.09.2014

Akurat ta edycja średnio przypadła mi do gustu. Może dlatego, że wybrałem polityka emigracyjnego a tam nic się nie działo.


RE: Pomysł na grę [lata 80., bunkry, wojna, mrok] - Lucyfer - 25.09.2014

Najlepiej się gra w jakiś upadających demokracjach, które chwieją się w posadach. Inaczej cała gra ulega depolityzacji.


RE: Pomysł na grę [lata 80., bunkry, wojna, mrok] - Czerwony - 25.09.2014

Były takie gry?


RE: Pomysł na grę [lata 80., bunkry, wojna, mrok] - Lucyfer - 25.09.2014

To zależy jak wielkie ma się wymagania co do demokratyczności. Redux było upadłe i w parlamencie coś tam się działo. W N sytuacja skłaniała do braku wiary w możliwość przetrwania państwa demokratycznego, ale jakaś poliarchia miała miejsce.


RE: Pomysł na grę [lata 80., bunkry, wojna, mrok] - Czerwony - 25.09.2014

Ach. Czyli zanim mogłem się załapać. Koncepcja brzmi nieźle, wszystkie politgierki z rodziny Ante w jakie grałem zaczynały się albo w stabilnym reżymie niedemokratycznym albo w takim, który dopiero miał się zdemokratyzować.