Kanciapa: historie nieprawdziwe
Symbole (propozycje i ustalenia) - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Archiwum Kanciapy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Szczytowy okres wczesnokanciapowy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-168.html)
+---- Dział: 4. Czerń, Biel, Czerwień (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-103.html)
+----- Dział: 4. Czerń, Biel, Czerwień: organizacja (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-58.html)
+------ Dział: Informacje o scenariuszu (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-59.html)
+------ Wątek: Symbole (propozycje i ustalenia) (/thread-288.html)



Symbole (propozycje i ustalenia) - Czerwony - 17.07.2014

Herb państwowy powinien być chyba wzorowany na powstańczym, ewentualnie z wpływami herbu RON. Jakby co, mogę zmodyfikować wg wskazówek.

Na hymn proponowałbym "Boże, coś Polskę", którą zwolennicy monarchii mogą śpiewać w wersji z królem a ci o bardziej sceptycznym stosunku zamieniać (kanonicznie bądź nie) na "ojczyznę wolną pobłogosław".

EDIT: precyzując, to oficjalny hymn państwowy mogłyby stanowić dwie pierwsze zwrotki. Dodanie tego "braterstwa dwóch narodów" byłoby już mocno kontrowersyjne Big Grin


RE: Symbole (propozycje i ustalenia) - pajęczyca - 17.07.2014

Na hymn proponuję "Rotę".


RE: Symbole (propozycje i ustalenia) - Czerwony - 17.07.2014

Ha ha, właśnie miałem pytać, czy istnieje Big Grin


RE: Symbole (propozycje i ustalenia) - Szmer - 17.07.2014

W sumie odpowiadają mi propozycje Czerwonego. Można założyć, że większość sceny politycznej, poza jakimiś zadeklarowanymi konserwatystami, śpiewają z "ojczyznę wolną pobłogosław".

Tylko umówiłbym się, że ten nowy-stary herb powstańczy wprowadziła ostatnia konstytucja. Wcześniej obowiązywał sam Orzeł Biały wycięty z herbu Kongresówki (który, z tego co widać, znajdował się tam na piersi orła rosyjskiego).


RE: Symbole (propozycje i ustalenia) - pajęczyca - 22.07.2014

Mogła by powstać też wersja wielka herbu. Z jakimiś trzymaczami czy coś.