Kanciapa: historie nieprawdziwe
[zakończone] Ante Nord - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Kanciapa (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Obszar startowy gier (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: [zakończone] Ante Nord (/thread-234.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Odp: [Otwarte] Ante Nord - ers - 04.06.2014

Cytat:FNI - Front Niezależności Islandii: Założona w 1937 przez Sławomira Koska. Zrzesza ludzi pragnących większej autonomii Islandii. FNI nie reprezentuje ani prawicy, ani lewicy ich jedynym celem jest autonomia lub niepodległość. W samej partii są trzy obozy:
Autonomiczny, który chce dążyć do autonomii na wzór Śląska;
Niepodległościowy, pragnący pełnej niezależności państwowej. Postuluje także zrównania praw autochtonów z Polakami i utworzenia Narodu Islandzkiego.
Monarchistyczny, postulujący pełną niepodległość oraz obranie monarchii za ustrój państwowy. Rola Parlamentu miałaby byćtaka jak w Wlk. Brytanii, a sam Król obierany dożywotnio w wyniku elekcji w Parlamencie. Kandydat na Króla/Królową musiałby być niezależny politycznie.

Kosek jest Polakiem. Pochodzi z Kujaw, a na Islandię trafił w wyniku zatargu z sąsiadami i lokalna władza ( jest niewinny, nic mu nie udowodniono, ale prezentował styl niewygodny dla lokalnych władz szczebla samorządowego). Po przybyciu na Islandię pracował tu i tam, aż w końcu założył FNI.

W związku z napiętą sytuacją międzynarodową Obóz Niepodległościowy zdobywa coraz większe poparcie wewnątrz partii.? Co ciekawe wszystkie ugrupowania upatrują Koska jako przywódcę partii i nie są skore do zmiany na tym stanowisku.
FNI nie posiada jednolitych planów polityki zagranicznej.



Odp: [Otwarte] Ante Nord - Ojciec Ted - 04.06.2014

Cytat:Antyimperialistyczny Front Rewolucyjny jest partią powstałą w 1934 roku w Islandii, założoną przez Gunara Ejvaldsona. Gunar urodził się w Nowej Zelandii, jednak jego rodzice pochodzili z Islandii. Studiował socjologię, psychologię i politologię na uniwersytecie w Auckland, po czym postanowił wrócić na wyspę swoich przodków i rozpoczął działalność polityczną zakładając AFR, partię której rdzeń stanowili członkowie islandzkiej diaspory z Nowej Zelandii, Australii, Kanady, USA i innych krajów, powracającej na początku lat 30-stych na wyspę. W partii jest też jednak duży udział Żydów i przedstawicieli innych narodowości, w tym nawet Polaków (choć nielicznych). Podstawą programową tej partii jest radykalny antyimperializm, antykolonializm, antyglobalizm, federalizm, świeckość państwa i wolność obywatelska. Partia nawołuje do zniesienia wielkich Imperiów kolonialnych, takich jak Wielka Brytania, Francjia oraz ZSRR, niepodległości europejskich zamorskich kolonii, oraz utworzenia federacji w miejscach państw narodowych. Są zwolennikami pełnej niepodległości Islandii. AFR uważa również, że podstawą wolnego państwa jest pełne jego zeświecczenie i zlaicyzowanie. W swych hasłach często nawiązują do rewolucji amerykańskiej i francuskiej. Nie zwalczają obcej imigracji, uważając że w kraju jest miejsce dla każdego, nawołują jednak do jej asymilacji z miejscowymi i utworzenia nowego narodu Islandzkiego. Wierzą w równość i wolność obywateli. Partia ta nieoficjalnie otrzymuje finansowanie od Islandzkiej diaspory. W kwestii gospodarczej, większość członków AFR jest zwolennikami keynesizmu, jednak niewielka grupa popiera szkołę austriacką. Na łonie partii funkcjonuje obóz syjonistyczny, pełni on jednak niszową rolę w partii. Od Front Niezależności Islandii różni ich dużo większy nacisk na pełną niepodległość, niż na autonomię, i większy radykalizm oraz lewicowe zacięcie objawiające się głównie w wykorzystywaniu populistycznych haseł o wydźwięku wolnościowym i socjalistycznym.



Odp: [Otwarte] Ante Nord - Czerwony - 04.06.2014

@Ted: teraz chyba wszystko ok, przyklepuję.
@Kwiatek: bardzo ładnie, przyklepuję.
@ers: taka partia wydaje mi się już zbyt rozbita, by elektorat wiedział, o co tak naprawdę tym ludziom chodzi.
@bodek:
Cytat:jest najliczniej reprezentowaną rdzennie islandzką frakcją w parlamencie

Ha ha. Nie.

Cytat:To powstałe w 1916 roku ugrupowanie utrzymuje ponad 3/4 całkowitych głosów koalicji.

Jw. Gdy zważę elektoraty może się równie dobrze okazać, że dysponujesz... Jednym głosem Tongue

Poza tym, koalicyjność twojego ugrupowania nie będzie miała żadnego przełożenia na mechanikę.


Odp: [Otwarte] Ante Nord - Ojciec Ted - 04.06.2014

Islandzka Partia Demokratyczna to prawie to samo co moja :/


Cytat:Gospodarczo opowiada się za silną ingerencją państwa w rynek, lecz dopuszcza własność prywatną.

Czyli keynesizm. Tak jak u mnie.


Cytat:artia głosi poglądy równości, wolności i sekularyzacji państwa od kościoła.

Identycznie jak u mnie.


Cytat:ISD jest za całkowitą niepodległością Islandii i utworzenia tutaj przystani dla wszystkich wolnych ludzi którzy chcą znaleźć swoje miejsce i pracować dla narodu... narodu Islandzkiego czyli wszystkich narodowości mieszkających na wyspie

W 100% tak samo jak w AFR.


PS1: Coś czuję, że albo zrobimy koalicję, albo będziemy się ze sobą bić, o w zasadzie ten sam elektorat.

PS2: Coraz bardziej kusi mnie o pójście w innym kierunku i zrobienie np. tych neopogan, bo za chwilę będzie 5 partii o zbieżnym w 90% ze mną programie, i wtedy to już na pewno za dużo nie ugram.... i co najgorsze będę mainstreamowy Sad











Odp: [Otwarte] Ante Nord - Czerwony - 04.06.2014

Cytat:Islandzka Partia Demokratyczna to prawie to samo co moja :/

Wg. mnie nie do końca, ale jeśli robi ci się ciasno to dopóki nie wystartowaliśmy możesz dowolnie zmieniać swoją propozycję.


Odp: [Otwarte] Ante Nord - Ojciec Ted - 04.06.2014

No, moja jest trochę bardziej radykalna i nie ma wewnątrz obozu komunistycznego (zamiast tego ma syjonistów), a tak to wszystko w zasadzie jest takie samo.?


Odp: [Otwarte] Ante Nord - bodek - 05.06.2014

@czerw

Cytat:rdzennie islandzką

robi dużą różnicę, wiem, że uwzględniając tylko elektorat mam zero dwa poparcia :/


Odp: [Otwarte] Ante Nord - Lucyfer - 05.06.2014

W opisie gry jest podana ordynacja, ale bez określenia liczby okręgów. W efekcie nie wiem, czy ta ordynacja ma charakter bardziej proporcjonalny (duże okręgi), czy też bardziej preferencyjny (małe okręgi).


Odp: [Otwarte] Ante Nord - Czerwony - 05.06.2014

@bodek: jeśli nawet będziemy trzymać się dosłownego znaczenia "rdzenna", czyli założona przez Islandczyków z Islandii i na Islandii, to nie ma gwarancji że ktoś jeszcze takiej partii nie zgłosi. Dlatego nie mogę przyklepać twojego opisu i tym samym zadekretować, że twoja partia będzie bezwzględnie miała najliczniejszą reprezentację parlamentarną.

@Wisznu: sam jeszcze tego nie wiem, bo będę tworzył system tak, by każda partia miała reprezentację parlamentarną a nie dostosowywał wasze partie do systemu. Według obecnych przymiarek największy okręg będzie miał 14 mandatów do obsadzenia, najmniejszy 4. A w zasadzie po co ci to?


Odp: [Otwarte] Ante Nord - Lucyfer - 05.06.2014

Przy małych okręgach trudno mieć bardzo szeroki wachlarz kandydatów szczególnie przy tym systemie wyborczym, więc się zastanawiam, czy przy obecnej scenie w grze jednak się jakoś nie przesunąć.