Kanciapa: historie nieprawdziwe
Pytania - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Archiwum Kanciapy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Szczytowy okres wczesnokanciapowy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-168.html)
+---- Dział: 1. Wielowódstwo (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-5.html)
+----- Dział: Forum organizacyjne (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-12.html)
+----- Wątek: Pytania (/thread-16.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Odp: Pytania - PYRALGINA - 18.04.2014

Rozważyłem i w ramach wiedzy z książki "Gangi Ameryki" stawiam sprawę tak. Założenie stowarzyszenia mającego osobowość prawną jest dokonywane za zgodą władz (jednego z sejmików wojewódzkich, wojewody, izby poselskiej, senatu, lub króla) i na okres 20 lat z możliwością przedłużania na 10 lat za zgodą organu, który pozwolił dane stowarzyszenie utworzyć. W celu zwiększania chaosu stowarzyszenia posiadają tylko takie prawa jakie są w wniosku je powołującym. Z tego powodu jedne mają szerokie katalogi praw, inne zaczerpnięte z innych państw np. Austrii, lub Prus, oraz Francji, a jeszcze inne praktycznie nie posiadają żadnych uprawnień. Samo zatwierdzenie stowarzyszenia jest często efektem łapówki. Niezależnie kto zgodził się na jego stworzenie, to staje się ono stowarzyszeniem ogólnokrajowym.


Odp: Pytania - Czerwony - 18.04.2014

Ale RChFL działa nielegalnie?


Odp: Pytania - PYRALGINA - 18.04.2014

Tak.


Odp: Pytania - Kwiatek - 28.04.2014

Jaki aktualnie mamy miesiąc? Chyba marzec w związku z chwilowym postojem gry.


Odp: Pytania - PYRALGINA - 28.04.2014

Tak. Zaktualizowałem kalendarz.


Odp: Pytania - UłanoHusarz - 06.05.2014

Sprawdzałem na wikipedii tytuły feudalne i okazało się... Że Wojewoda to Słowiański odpowiednik Księcia, więc nie wiem, czy tytułowanie per "Książę Wojewodo" byłoby takie nie na miejscu.


Odp: Pytania - Zgredźmin - 07.05.2014

Biorąc pod uwagę że zdechło to całkiem spoko Tongue


Odp: Pytania - kopia Szmera - 11.05.2014

Owszem, wojewoda to książę po czesku i być może w jakichś czasach Mieszków i Bolesławów, ale w XX wieku to zupełny anachronizm językowy.