Kanciapa: historie nieprawdziwe

Pełna wersja: Wieści z zagranice
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wieści z zagranice
Cytat:
[Obrazek: figding2.jpg]

Koronacja bez korony?

Rosyjska prawa opublikowała zdjęcia z koronacji Imperatora Rosji Spirydiona Iwanowicza Putina. Zaskakujący jest fakt pozbawienia ceremonii jakichkolwiek insygniów władzy i dokonanie wyłącznie namaszczenia świętymi olejami. Jak wyjaśnia Premier Rosji Sergiusz Witte było to działanie celowe.
- Imperator Putin nie chce być niczym więcej niż tylko Imperatorem i niczym mniej niż Imperatorem. Nie jest on królem, a więc i nie może być Carem. Tytuł cara został oficjalnie zlikwidowany, wraz z innymi zbędnymi tytułami jak tytuł carewicza. Najlepszym określeniem władzy Imperatora Putina jest waśnie władza słowo imperium, ze względu na brak komponentu augustus, którą uzurpują sobie władcy w Austrii i Niemiec. W Rosji czegoś takiego nie ma i nie należy Imperatora określać takim samym słowem jak władców w Niemczech i Austrii, a tym bardziej w Chinach. W Rosji czegoś podobnego nie ma i nie będzie.
Widać wyraźnie, że władze Rosji zaczynają wyprzedzać w wielu kwestach Cesarstwo Niemieckie i całe społeczeństwo powinno uważnie śledzić działania władz rosyjskich, by nie tkwić w jakiś błędnych przekonaniach na temat tego kraju.

[Obrazek: bio_6_web.jpg]
Na zdjęciu biskupi prawosławni bezpośrednio po ceremonii namaszczenia świętymi olejami dają nowemu władcy prezenty.
Cytat:
[Obrazek: 161050_500x371.png]

Ratusz w Odessie okupowany.

Zwolnieni i nieopłacani pracownicy portu w Odessie dzisiaj (4 stycznia) rano? mimo silnego mrozu zebrali się wokół Ratusza miejskiego. I uniemożliwili wejść do niego urzędnikom miejskim. Burmistrza i jego najbliższych współpracowników zatrzymali siłą. Nie wiadomo jeszcze jak zareagują nowe władze Rosji. To właśnie prawie rok temu w Odessie został zamordowany Cesarz Rosji wraz z rodziną. Przez socjalistyczną organizację terrorystyczną. Nie wiadomo jakie stanowisko zajmą nowe władze Rosji.

[Obrazek: 76454.jpg]
Zdeterminowani mieszkańcy Odessy.
[Obrazek: 161050_500x371.png]

Cytat:
Odessa nadal płonie

W nocy z pochodniami, w dzień krzycząc socjalistyczne hasła robotnicy, stoczniowcy i pracownicy portowi już trzeci dzień protestują. Imperator Putin wezwał rząd do mediacji z ludem i rozwiązaniem konfliktu pokojowo. Podkreślił również konieczność jedności narodowej w obliczu wojny. Rząd Siergieja Witte oparty głównie o Kadetów i starych elit niezbyt otwarty na reformy socjalne może mieć problem w zdobyciu zaufania manifestantów. Szczególne kontrowersje budzą nadchodzące wybory. Może w nich uczestniczyć każdy obywatel posiadający w Rosji nieruchomości. W związku z tym wielu socjalistów tworzy spółki, posiadające jedną działkę za akcję których robotnik podpisuje weksel na niewielką kwotę. Akcja może zwiększyć znacznie elektorat partii socjalistycznych, ale nie wiadomo jak wiele osób uda się w ten sposób przekształcić w właścicieli. Eksperci od spraw rosyjskich w czasie debaty w Cambridge uważają, że nie uznanie wyników wyborów przez rosyjskich socjalistów jest wysoce prawdopodobne w sytuacji w której ich wynik nie będzie ich satysfakcjonował.
[Obrazek: figding2.jpg]

Cytat:Wyniki wyborów w Rosji (udział w parlamencie w procentach):

49% Partia Konstytucyjno-Demokratyczna – opowiada się za liberalnymi reformami i zgodziła się na koalicję ze starymi elitami i Imperatorem.
29% Jedna Rosja – stronnictwo związane z osobą Imperatora w części składające się ze starych elit uważane za wielkomocarstwowe i raczej zachowawcze.
19% Trudowicy – stronnictwo narodnickie dość pozytywnie nastawione do Imperatora.
3% Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza Rosji – radykalnie lewicowa partia odwołująca się do filozofii marksistowskiej.

Komentarz: Społeczeństwo rosyjskie wyraźnie opowiedziało się za liberalnymi reformami, a cenzus posiadania nieruchomości w Rosji okazał się skutecznym mechanizmem ograniczenia udziału socjalistów w parlamencie. Nie oznacza to jednak pewności stabilnych rządów KaDetów. Natomiast zwiększa to ich pozycję wobec innych sił politycznych. Jeśli zdecydują się na dalszą współpracę z środowiskami wokół osoby monarchy, to ich pozycja i tak będzie znacznie silniejsza, mogą również zdecydować się na koalicję z siłami lewicowymi przeciw Imperatorowi. Przy wyborze takiej drogi może okazać się, że pomysł desakralizacji tronu był przedwczesny i znacznie osłabił pozycję polityczną Imperatora.